29 Ekim 2010 Cuma

Bayram kutlaması ve son durumlar..


Cumhuriyetimizin 87. yılı kutlu olsun...

Neredeyse 15 gün olmuş birşeyler yazmayalı. Aslında yapacağım ve paylaşacağım bir sürü şey olmasına rağmen kızımdan bir türlü fırsat bulamıyorum. Artık emeklemeye başladı ve sürekli peşinde onunla olmam gerekiyor. Bir an için gözümü kaçırsam ( geçen gün olduğu gibi )kafayı küt diye bir yere vuruyor. Bu yüzden hiçbir şey yapamıyorum elime ne alsam üstüme atlıyor bende akşamları o uyuyunca yapayım diyorum ama bu seferde bütün günün yorgunluğu akşam çıkıveriyor. Anlayacağınız ne zamana kadar böyle gidecek bilmiyorum ama mümkün oldukça ses vermeye çalışıyorum. Salı günü annem geldi, uzun zamandır el atamadığım dolaplarımı düzenleme fırsatı buldum. İki gün uğraştım ama şimdi rahatladım.
Neler yaptığımı özetleyecek olursam;
Mutfağın bütün dolapları boşaldı, temizlendi yeniden düzenlendi.
Gardolapda aynı şekilde; kullanılmayan herşey ayıklandı ve güzel bir yere gönderildi :)
Kızımın küçülen kıyafetleri için Koçtaş'tan vakumlu hurç alındı ve hepsi bir güzel vakumlandı (vakumlu hurç olayına başta pek sıcak bakmamıştım ama evde yer kalmayınca artık kurtarıcım oldular ) onlar yatağın bazasına bilinmeyen bir sebeple kaldırıldı :))
Ayakabılara da el atıldı ama her zaman olduğu gibi işin içinden çıkılamadı çünkü kutusuz kaldırınca dolapda çok fazla yer kaplıyor ve yıpranıyorlar. Kutuyla koyunca hangi ayakkkabı neyin içinde bulmak için tek tek açmak gerekiyor. Edacığımın kutularından lazım bana, başka türlü yerleşemeyeceğim.
İşte böyle sırada bir bulüz dikişi var, kalıbını çıkardım ama kesemedim. En kısa zamanda kumaşını ve modelini paylaşacağım sizinle.
Herkese güzel bir hafta sonu diliyorum..

2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ShareThis